Intenzivka s Bárou Lerlovou květen 2015

Na poslední chvíli jsem se přihlásila na intenzivku. S oběma holčičkama...

A že to stálo za to. Z původně čtyřech cvičících psů se po urvání si drápku stali tři a jelikož dva jsou moji, zaběhala jsem si opravdu výživně:o). Dvě hodiny neustálého pohybu mě lehce unavily:o)))! Bubíš taky nakonec ležela jako mrtvola pod židlí nijak nepřivázaná a nikam nešla, i když před ní lítal hnědej chlupatej borderách jako střela.

Bubíšovo áčko stojí za hovno! Skáče opravdu z veliký vejšky až na zem, zastavit se ani nesnaží... Houpačka ale lehce lepší. Myslím, že se už mnoho novýho dozvědět nemůžeme, ale ladit můj handling můžeme pořád dokolečka dokola. Mám vlastně pouze dvě funkce: udržet se v Bubíšově komfortní zóně - tj. neutýct jí moc dopředu, ani se u ní nemrcasit moc blízko a pak: pohybovat se plynule - to je nezastavovat před překážkama, dojít si pro Bubíše při výběhu z tunelu a vlastně ještě jednu funkci mám - soustředit se. A to je velmi často dost problém...

Ale vlastně i tentokrát mám novou informaci o protiruce, takže vlastně dozvědět se můžeme pořád něco:o).

Dýdynka jela jenom malinký sekvenčičky na dobrou náladu. Ukázalo se, že opakování, byť plánovaný, jí nedělá dobře a začne si myslet, že když opakujeme, udělala někde chybu a nabídne něco jinýho... Tentokrát se to týkalo multiwrapů kolem bočnice. Podruhý už se jí to nelíbilo a třikrát to nedala nikdy.

Bára byla skvělá. Nečeká na opakování chyby, situaci řeší ihned, upravuje podmínky pro psa (radí psovodovi:o), aby se mu dařilo. Parádní intenzivka!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek