Cvikovská polointenzivka

Alice je skvělá! Já jsem utahaná, smutná a taková přejetá. Bubíš je padlá a spící.

Každý dopoledne od úterka jezdím na cvikovskej cvičák na LVTéčkovou polopenzi. Odpoledne už jsem doma s Matesem, Mírou a zbytkem smečky.

V úterý postavila Alice jumping. Jsme s Bubíší jumpingový přebornice! Zvládáme i fakt obtížný pasáže a motáme se jenom trošku. Oblouky máme malý, latěk shozenejch málo, náběhy do slalomu fajnový, výběhy taky. Něco jsem se dozvěděla novýho, spoustu starýho se mi potvrdilo, takže jenom stačí to začít dělat...

Dneska (ve středu) jsem byly na zónovaným agility. Hnus. Fialovej. Bubíš se tvářila, že něco takovýho jako zónu nikdy neviděla. Ani na kladině, ani na houpačce, no a na áčku nebyla nikdy a vůbec nikdy nemusela dojít ani do poloviny sestupný části. Lítá se přeci POKAŽDÝ až ze špičky, ne? A je šílená. Přešílená. Přepřešílená. Máme dělat desenzibilitaci, potřebovala by desenzidebilizaci a já taky. Dneska nedala zońu ani jednu, ani jednu jsme nebyly schopný ani opravit, protože řvala a skákala. Dokonce skákala a řvala i v leže zase zpátky do lehu. Vypadá to jakoby někdo pod ní vypínal gravitační pole. Alici se ten pes líbí. Měla si prej pořídit foxteriéra:o). Mně se ten pes zase až tolik nelíbí, kdybych jí tolik neměla ráda, nacpu jí do krabice a pošlu na severní pól, ať mi jí tam zchladěj! Co ale nebyla zóna, dávala nádherně - takže zase parádní jumping!

Ve čtvrtek byly zónovky lepší, ale ne dobrý. Večer se konaly zkoušky a ani tam se se zónama nezadařilo. Prostě pakošárna. Ale hezký vyslání do slalomu a pár nových fíglů.

Jsme ve skupince s borderářema na slovo vzatýma. Moc se nehejbou, psa povelujou zezadu a jsou protivný, že jim (psům) to nejde. Takže páteční trénink zaměřený na tzv. točení pod rukou neboli daleko za psem se snažím o cokoliv, aby se pes trefil tam, kam by měl neboli rear cross. Nemám to ráda, nelíbí se mi to, ale musím uznat, že je dobrý, aby pes alespoň tušil, o co je jedná. I takovej pes jako Bubíš. Pár takových zvěrstev jsme zvládly, myslím, obstojně, ale pokud bude alespoň malinko jiný řešení, nebudu tohle křížení volit. A jiný řešení je vždycky:o))). Zrovna dneska byla postavená krásná pasáž, na který bylo vidět, jak je křížení závislý na psovi/psovodovi/pozici obou navzájem: po první skočce mohl přijít FC; když nepřišel, bylo možný u po druhý udělat BC; když nepřišel cross po třetí, byla možnost RC a když se nechtělo křížit ani tady, schopnej pes se dal poslat do tunelu přes další skočku celou dobu na jednu ruku:o))). Osobně jsem pro BC. S Bubíšem to jde, oblouky má maloučký a jen málokdy se nechá vynést jinam a já se tam netočím jako holub na báni.

Alice má krásnej přehled o tom, co pes udělá po tom, když psovod vytvoří povel tělem. Paráda a vážně to funguje:o). Jenom na mě situaci drobně komplikuje právě snahou ovládat psa před sebou, což u nás není prostě optimální. Zítra jedeme naposled a pak se snad konečně vyspím:o)))!

Konečně z osazenstva mojí skupinky vylezlo, že jsou rádi, že takovýho psa nemají - prej není ani jako whipet, ani jako borderka, ani jako nic, co kdy viděli:o))).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich