Aktijácké mini dvojzkoušky, Praha Štěrboholy

1. běh: 5 tr. b. 2V/6, 2. běh: 1V/6; Bařinková Michaela

Na tohle jsem docela pyšná a to ne kvůli agility. Tam o nějakém pyšná nemůže být moc řeč:o))). Musím se pochválit, protože jsem sama dojela do Prahy na cvičák, kde jsem v životě nebyla, poradila jsem si s navigací a mapama.cz a taky jsem za tmy dojela domů na přeplněný dálnici, protože pražáci bamberáci jeli do Krkonoš a evidentně to z práce stihli v pátek až za tmy...

A k tomu agility. No, jak to jenom říct. Takový zkoušky se vypisují, aby si známí a kamarádi vyběhali zkoušky, ne? V konkurenci šesti psů je to hnedle lehčí. A nutno dodat, že mezi těmi šesti nebyl ani jeden reprezentant (jak se mi dařilo na několika posledních zkouškách vždy - Kačka Burdová, Bára Škarnitzlová). Dojela jsem v lehkém předstihu, abych měla čas vyvenčit DýDunku, ale nebylo ani pořádně kde. Ve vysoký trávě kraťanda neudělá nic a nakonec se chuděra moje napojená musela vyčůrat uprostřed parkoviště. Taky jsem považovala systém vyvěšení startovek až po prezenci jako jistou záležitost, takže mě dost překvapilo, že hned po prohlídce prvního běhu jsem se z mikrofonu dozvěděla, že jsme druhé na start a startovky tam visely už od vždycky a ti, co nepřijeli byli vyškrtnuti. Já nebyla přezutá a kraťanda rozhodně nebyla rozcvičená! Asi jsem se fakt dostala na rodinné zkoušky, kde už všichni vědí, jak to chodí. Jen já ne:o).

1. běh

No, co s nerozcvičeným autobusem? Myslím, že to byl z 50% důvod, že kraťanda netrefila slalom. Musela by trochu zatáhnout, aby trefila první bránu, ale to jí moc nejde ani když je krásně zahřátá, natož potom po hodině a půl v autě v kufru.

Jinak náš standartní běh. A divný parkur, který se mi při prohlídce nelíbil, ale běžet se tak nějak dal celkem hezky, i když bylo potřeba na psa pořád někde pořvávat kvůli stažení. Jako hlavní dovednostní test byl krátký rovný tunel a miliarda OUTů, hodně točení, který se ale dalo jakž takž obejít plochým skokem, za kladinou vlásenka. Nemusela jsem udělat jediný čelo.

Na druhou stranu oba běhy byly na 55cm vysokých překážkách a to je cejtit.

2. běh

Ostatní spoluzávodníci si dost stěžovali na světelné podmínky, protože trojky začaly se zpožděním. Já si nestěžovala, neměla jsem komu:o).

Zase ten samý tunel, tentokrát dvakrát s velkou kontrolou, protože se hned po něm točilo ZPĚT. Pak zase hromada OUTů a slalom a konec. Ale pro nás evidentně dobrý. Kraťandě jsem u jednoho z OUTů pomalu uhnula a víla skoro neustála houpajdu. Pak jsem hodně kontrolovala vlez do slalomu, pak hop skrz pidikruh a domů. No a protože tohle uhoukat není pro rychlý psy vůbec snadný a tady ty dovednosti měla jen Jana Sasková, která houkala opravdu výživně, tak to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Dýdunka vybojovala druhý místo v součtech. Dostala nějaký ňamičky, medaily a já hezkou plátěnou tašku a sušenky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek