21. dvojzkoušky ranč El Paso, Svojetice

Tohle přece nemůže být jenom moje selhání. Nejsem nejlepší psovod na světě, ani v Liberci a pravděpodobně ani v týhle čtvrti a dělám spoustu chyb, ale tohle si prostě nezasloužím. Po cestě domů jsem vypracovala báječnou teorii o tom, že jsem v minulým životě byla pravděpodobně brutální vrah malinkých bezbranných pejsků a teď se mi to všechno vrací ve vlastnictví foxteriérů. Je mi to tak líto, ale já opravdu nevím, co dělám tak špatně, aby mě pro to můj téměř šestiletý foxteriér opustil na parkuru a vydal se za psem. Pes byla naštěstí psice, jinak bych si do deníčku udělala čárku za vraždu. Netuším, čím jsem ho přesvědčila, že se na mě klidně může vyprdnout a letět si, kam potřebuje on. Není na něj spolehnutí a nikdy nebude, protože to jeho podělaný vlastní rozhodování je úplně nejvejš. Není nic, co by se dalo udělat, aby se na mě začal soustředit, když prostě nechce. A teorie o špatný motivaci si taky strčte někam. Dneska se dokonce rozhodl, že nebude žrát ňamky, což jsem u něj snad ještě nezažila. Obvykle ji totiž rychle sežere a zase zevluje, ale dneska ani nežral! Čuchal háravky.

A když pominu debilního nespolehlivýho psa, tak další věc je, že si ani nevyzkouším ty parkury a dneska byly tolik zajímavý!!! Probůh, já bych tak ráda běhala agility a nemusela u toho strávit miliony hodin s kreténem, kterej se na to (ne)předvídatelně nakonec vyprdne.

Dneska dva DISKy, ale ty by samy o sobě nevadily. Představa, že zabloudím nebo že blbě ukážu nebo něco, je ráj oproti tomu dnešnímu představení. Urvala jsem dva potupný, trapný a otravný DISKy a velmi intenzivně si připomněla, proč jsem s tím puntíkatým kreténkem přestala na zkoušky jezdit.

A nemám žádný pevnější rozhodnutí než to, že foxteriéra už nikdy víc!!!

PS. Jo a ještě se opravdu bohužel potvrdilo NOMEN OMEN. Dejte si do google.cz najít RT (anglicky čti ÁrTý - to je náš pes). Jako první obrázek vyskočí zbraň. Jo, ten pes mě intenzivně vraždí a Bubu si asi nemusíte zadávat, ale když to uděláte vyskočí vám přirtoublý a ošklivý stvoření. Můj další pes se bude jmenovat Joda nebo Obi-Wan Kenobi!!!

Ježiši já jsem naštvaná!!!

Komentáře  

 
0 # zuzka 2015-09-30 05:26
Přečtěte si knihu od Františka Šusty "Trénink je rozhovor". Pochopíte, proč Váš pes odešel za fenou a nechce ňamky!
Hezké počtení :)
Zuza
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Svatava Stodolová 2015-09-30 18:35
Hihi, u článku není datum, ale kvůli Vám jsem vstala a ty Svojetice našla v Artýskově výkonnostňáku. Je to ze začátku roku 2012:o). Knížku pana Šusty jsem si o pár let později přečetla a taky jsem u něj byla na tréninku. Díky za koment.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat