16. halové Dvojzkoušky, El Paso Svojetice

Jeli jsme na naše první A-dvojky. Trochu jsem se bála, že tam způsobíme nějaký faux-pas. Něco jako že Artýsek opustí parkur nebo že někoho trochu pocuchá, ale zvládli jsme to s přehledem.

Dorazili jsme na čas. Odprezentovala jsem se a než jsem došla pro psa a pro klec, už byla prohlídka parkuru. Na tu jsem teda nastoupila trochu se zpožděním. Na dvou nebo třech místech jsem netušila, co budu Tydýtovi velet, ale slalom k nám byl milostivý a byl zleva, žádná výrazná pastička, houpačku jsem se rozhodla ignorovat stejně jako tak zeď, která měla být překonaná směrem ke mně.

Hned druhou skočku jsem zkazila já blbým povelem, kterej se naštěstí Artýsek rozhodl ignorovat a skočku skočil správně. Zbytek cesty jsem se tlemila s pusou od ucha k uchu a byl z toho čistý běh s trestnýma bodama za čas. Tím jsme ukořistili čtvrtý místo.

Druhý běh se nejevil dobře už od konce toho prvního. Po nás nastupující large byli strašlivě hlučný. Všechny ty borderky krákaly jako krávy, takže jsem nakonec šla Tydýta zavřít do auta, aby v tom masakru nemusel trávit víc času než je potřeba. Už při různým venčení a hraní jsem cejtila, že Artýsek mi někam odchází a to se ukázalo hned, jak jsme strčili nos na parkur. Ten byl mnohem těžší než ten první, ale to nás netrápilo. Hned pátou překážku Artýsek přehopsnul už dost roztržitě a vydal se směrem k tunelu a nebylo povelu, kterej by ho zastavil a že jsem se snažila:o))). Museli to slyšet až na Marsu. Ne tak Artýsek a tak jsme se DISKli. Chtěla jsem nás nějak dotlačit do konce, ale Broučín už nereagoval na nic, tak jsem ho v posledním vzepětí dovedla aspoň k vodítku a opustili jsme parkur. Už se nechtěl ani tahat o hračku a dokonce se ani neserval s Alfem, kterýmu vrazil do čumáku.

V autě usnul na zemi a doma spal ještě celou neděli.

Zkoušku nemáme. Ani asi nikdy mít nebudeme, ale běžel krásně. Bez říkání dal všechny zóny, krásně naběhnul do slalomu... Je to můj hrdina!

Soupiska tady a naše umístění v prvním běhu tady.

Video Míši a Alfonsa.

Míše jsem taky tak jako trochu ukradla nákresy parkurů:o). Díky za ně!

PS. Hala je to krásná. Škoda, že je to tak daleko. Asi se tam už nepodíváme...

Na rozdíl od Artýska Alfons běží a běžet chce, což z něj dělá asi tak 1000x větší naději v agility než z Artuše blbuše! Takže Míšo hodně trpělivosti a kladinu denně neběhejte. Spíš vymysli, jak mu to vysvětlit než to do zblbnutí opakovat. Mohl by pomoct snížený výběh z kladiny nebo kladina celkově nízká a pomocník s ňamičkama (hračkou) na konci!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek