1. lekce SEM/TAM sekvence + komentář

p1130446.jpg

 http://www.youtube.com/watch?v=jNIR4qEk4CA&feature=player_embedded

 ja.jpgAhoj,

samou radostí nad naším úspěšným vývojem jsem začla zkoušet sekvenci... Udělala jsem hrozně moc chyb!!! Říkala jsem SEM místoTAM, nebyla jsem schopná dojít na to správný místo a ačkoliv jsem to zkoušela bez psa, zapomněla jsem, co dělat a kam jít:o))).

Jenomže moje Bubu byla úžasná a doufám, že jsem jí moc nepomotala hlavu.

Mám hromadu otázek. Jsem si jistá, žes na to už někde odpovídala, ale nemůžu to najít. Nejdřív jsem Bubu posílala do tunelu, protože jsem chtěla, aby běžela a pak jsem na 1 použila ZA. Můžu používat ZA v tomhle případě? Nevím, proč bych tam měla říkat TAM, nerozumím tomu. Když zazní TAM, pes musí přeskočit skočku a co když nechci, aby ji skákal; co když chci aby šel ZA? Obávám se, že moje angličtina není na takové vysvětlování dost dobrá (to koneckonců není ani čeština:o). A druhá otázka. Bubíš shazuje laťky. Co mám řešit víc? Aby neshazovala nebo aby běžela plynule? Myslím, že je pro ní důležitější plynulý pohyb, takže jsem myslela, že ty laťky prostě odstraním...? A co mám trénovat, aby mi ty laťky neshazovala?


 naslovna23.jpgTo vypadá dobře! S tím, že se ztratíš, není žádnej problém, dokud to nezjistí Bubu:). Prostě to odměň! Jestli je něco ZA nebo SEM/TAM záleží na tom, kde jsi. Když chceš ZA, jsi na straně, kde pes přistává a psa musíš tlačit. Takže ano, způsob, jakým jsi tu sekvenci začala, chce ZA+TAM (ZA když vyběhne z tunelu a TAM když je na správný straně skočky). Tak, jak jsem začínala já, nebylo ZA potřeba, protože jsem blokovala tu nepotřebnou stranu skočky a nepotřebovala jsem psa vytlačovat. Stejný jsem to měla na 3. Stála jsem u bočnice, téměř na odrazové straně, takže stačilo  jenom SEM. Když bys stála na dopadové straně, potřebovala bys říct ZA+SEM. Bubu se na tebe tlačila, protože jsi to neřekla. No, ale jakmile máš možnost vybrat si stranu, tak vol stranu odrazovou (v tomhle případě) - víc jí pomůžeš na odrazové straně než na dopadové. Potom ZA není nutné.

A s těma laťkama. Když jí čas od času zkopne, prostě bych to ignorovala. Moji PyrShepové zkopnou jednu ze sta a tak to prostě ignoruju. Často ignuruju i Bu, i když sem tam něco spadne. Ale vždycky zastavím a předělám s Bi, protože u ní je to priorita:) - ale ne s Bubu.


 

Komentáře  

 
0 # ucubsomerofay 2021-06-30 13:53
http://slkjfdf.net/ - Ufidaxuih Aletau mhd.quuc.foxtro tlik.cz.wxz.ac http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek