9. lekce - SEM/TAM, 3. lekce SLALOM + komentář

 p1130333.jpg

SEM/TAM - 4m

SLALOM s pomocníkem:o)

 http://www.youtube.com/watch?v=wf03QDYog_4&feature=player_embedded

ja.jpgDobrý večer,

takže tady je náš trénink SEM/TAM a slalomu. Není to natočené nic moc...

SEM/TAM: Je neuvěřitelný, jak velikej rozdíl může být mezi jedním a druhým směrem. Vyslání se stáčením TAM je celkem v pořádku - jsme 4metry daleko od bočnice a Bubíš má dobrej tah na překážku, ale při vyslání SEM musíme být skoro o dva metry blíž bočnici a ani tam to nestojí za nic. Zkoušela jsem dávat laťku výš, ale začala ji shazovat, takže jsem ji zase vrátila na původní výšku. Chci ji nejdřív naučit vyslání a tah na překážku, takže se nehodlám zabývat laťkou (Silvie shazování dokonce označuje jakýmsi OOPS a psa vrací opravovat). Laťka počká...

TUNEL: Tunel jsem nenatáčela, ale mám s ním stejný problém jako s vysláním na skočku. Když ji vysílám od levé nohy (levá díra tunelu do U), můžeme být i 4m daleko. Vyslání od pravé nohy vypadá jako úplně jiný cvičení. Nevadí, na tom zapracujeme.

SLALOM: Pokoušela jsem se řídit se podle tvých rad, takže jsem měla pomocníka a fungovalo to parádně. Díky. Jenomže když pomocník pomáhá, nemůže natáčet, takže slalom není natočený úplně nejlíp. Bubu byla schopná vběhnout do uličky pod drobným úhlem (krok z přímého směru do obou stran) a proběhnout skrz. To bylo fajn, líbilo se mi to.


naslovna23.jpgBubu se zase hodně zlepšila! Na slalomu můžeš pomalu začít házet hračku (ještě chvíli měj pomocníka, aby se opravdu potvrdilo vybíhání dopředu, ale myslím, že je čas, abys začala házet sama). Taky můžeš trochu zúžit uličku a stále zvětšovat úhly náběhu do slalomu. Taky začni vybíhat do strany při vysílání na SEM/TAM, aby ses ujistila, že se soustředí tam, kam má, i když ty se pohybuješ. Pokud jí to půjde, můžeš začít zkoušet osmičky a pak i sekvenci (2. úkoly). Pravou stranu prostě procvičuj víc. Dobrá práce!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek