1. lekce - slalom + komentář prodloužený o blbý dotaz

p1130327.jpg

slalom

 http://www.youtube.com/watch?v=-cdcHnUXvmI&feature=player_embedded

Tak jsem poprvé vytáhla tyčky. Večer jsme akorát měly vyrazit na víkendovku, ale odpoledne bylo hezky, tak jsem si řekla, že to zkusím. No, první pocity byly spíš frustrující. Bubíš se nejdřív snažila mezi tyčkama dost zmateně kličkovat - jako slalomovat. Teprve navádění na hračku jí pomohlo proběhnout tu uličku rovně. Pozitivní je, že na mě neciví, když si běží pro tu hračku, tudíž jí můj pohyb kolem uličky příliš nezajímá. Nicméně si myslím, že vůbec o žádné uličce neví, takže to napíšu Silvii. Možná ale Bubíškovi taková miniaturní znalost slalomu pomůže při tom finálním přibližování latěk. Uvidíme.


ja.jpgAhoj, tohle je náš první trénink slalomu. Teď si uvědomuji, že Bubu i hračka jsou moc blízko u vstupu i výstupu z uličky. To opravím. Ale myslím si, že si žádných tyček okolo ani nevšimla, jenom prostě běhá za hračkou...


naslovna23.jpgAno, příště zkus větší vzdálenost. Zkus zúžit uličku, pak by pro ni mělo být snažší uvědomit si ji. V dalším kroku budeš hračku házet, ale zatím to není problém nechat ji na zemi a navádět přes ní.

 


ja.jpgOmlouvám se za tuhle hloupou otázku, ale opravdu nevím, jestli slalom děláme dobře. Jsem z toho trochu zničená.

Udělala jsem uličku, zúžila jsem jí (stopa a půl), aby si jí Bubu všimla a nechala jí běhat skrz.  Když Bubu kouká na hračku skrz uličku, tak jí vypustím. Můžu se pohybovat všude okolo, protože Bubíš už je při pohybu za hračkou hodně samostatná - učili jsme jí to bez překážek - koukat na hračku a ne na mě (tak na hračku). Teď teda Bubu civí na hračku, ale když hračku jenom trochu vychýlím z přímého směru, Bubu opustí uličku. V posledních pár dnech jsme to zkoušeli několikrát a myslím, že trpaslík tomu nerozumí. Co dělám blbě? Zkoušela jsem to i s miskou a ňamkou, ale jenom pro ňamku ode mě neodejde tak daleko.


naslovna23.jpgAno, mrtvá hračka funguje většinou jenom na přímé vstupy a výstupy ze slalomu. Jakmile se jednou přidá úhel, pes si vybere vyběhnutí z uličky. Potřebuješ pomocníka s hračkou na konci, který bude dávat hračku pouze když to Bubu udělá dobře nebo je pak potřeba začít házet hračku, když pes vyběhne z uličky - poběžíš s ní a hodíž až když ji vidíš vybíhat z uličky - ale nejsem si jistá, jestli Bubu už dost táhne dopředu...? myslím, že to budete mít snadnější s pomocníkem.

ja.jpgNo jo, opravdu to ještě nezvládne (táhnout dopředu).

Takže pomocník jí "ukradne" hračku, když se jí nepovede opuštění slalomu správně? Trochu se bojím, jestli bude běhat pro hračku, když tam žádnou nedostane. Bubíš je někdy dost šikulka:o))). Ale samozřejmě to zkusíme. A co když jí vypustím, poběžím pár kroků s ní a pak hodím hračku nebo co když jí odložím na začátku, dojdu do poloviny a pak jí vypustím a hodím - můžu to taky tak udělat? Nemám pomocníka každej den:o))). Když bych házela takhle od půlky, praděpodobně bych dokázala hodit přesně...


naslovna23.jpgJasně, to můžeš dělat, když trénuješ sama.

když budeš mít pomocníka, nech ho stát na konci, držet hračku a ať ji Bubu vidí, ale jako odměnu ji hodí pouze tehdy, když to pes udělá správně.

 


 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek